Strikken OÜ pälvis taas Gasellfirma tunnustuse

Strikken OÜ pälvis Äripäeva poolt välja antud “Eesti Gasellettevõte 2020” tiitli. Esmakordselt saadi antud tunnustus aastal 2016 ja jätkati sama edukalt aastal 2018. Tiitli saab igal aastal vähem kui 1% Eesti ettevõtetest.

Äripäev avalikustab igal aastal edetabeli TOP’i kiiresti kasvavatest ettevõtetest, kes on viimase kolme aasta jooksul kasvatanud käivet ja kasumit rohkem kui poole võrra, loovad uusi töökohti ning kannavad endas kiiresti areneva ettevõtte olulisi omadusi – paindlikkus, kiirus ja julgus.

Juhatuse liige Taisto Raamat peab edu saladuseks head majandusaega, ambitsioonide seadmist ning pühendunud meeskonna pikaajalist koostööd. „Soovime olla oma klientidele ja koostööpartneritele usaldusväärseteks partneriteks ning aidata kaasa ühiste eesmärkide saavutamisele. Kolme aasta jooksul oleme saanud juurde uusi kogemusi ning teadmisi ja kasvatanud oma renditehnika võimalusi. Tänu kuulub nii koostööpartneritele ja klientidele kui ka Strikkeni tegusale meeskonnale.“

Nii nagu Strikken OÜ tähistas tänavu oma 20. juubelit, sai sama rõõmu osaks ka Eesti gaselliliikumine.

Eesti gaselliliikumine tähistas 2020. aastal 20. sünnipäeva – täpselt nii kaua on Äripäev koostanud Gaselli TOPi, korraldanud Gaselli Kongressi ja kirjutanud gasellfirmade käekäigust. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Gaselliliikumine väärtustab kiiresti kasvavaid ettevõtteid teadmises, et just nemad loovad igas riigis enim uusi töökohti, on paindlikud, kiired ja julged. Gaselliliikumine on pärit USAst, termini autor on Ameerika majandusteadlane David Birch. Birch määratles üheksakümnendatel oma teadustöös väikeseid ettevõtteid kui suurimaid uute töökohtade loojaid. Gasellid moodustasid 4% kõikidest tegutsevatest ettevõtetest luues samal ajal 70% uutest töökohtadest.

Gaselli Kongress on tunnustus- ja inspiratsioonisündmus kiiresti kasvavate firmade omanikele ja juhtidele, kelle võimekusest ja tööst sõltub Eesti majandus. Kuigi programm on igal aastal väga erinev, toetub sündmuse eesmärk aastast aastasse siiski sarnasele ideele – läbi kogemuste jagamise üksteist inspireerida ja toetada.

Äripäeva kiiresti arenevate firmade edetabel ehk GASELLI TOP on ilmunud järjest 20 aastat. Paljud kunagi gasellli edetabelisse jõudnud ettevõtted on tänaseks kasvanud suurteks stabiilseteks ettevõteteks. Igal aastal jõuab Gaselli TOPi edetabelitesse umbes 1000 kiiresti arenevat ettevõtet ehk just nii paljud Eesti ettevõtted vastavad TOPi tingimustele. Kõige kiiremad kasvajad paisutavad oma käivet kümneid kordi.

Kiiresti kasvavate ettevõtete edetabeleid koostavad näiteks Rootsi suurim majandusleht Dagens Industri ja Soome juhtiv majandusleht Kauppalehti.

Allikas: Äripäev

Copyright © Strikken OÜ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram