Strikken aitab transportida Covid-19 teste ning osales ROBE “Light The Sky” üleskutses

Sandra ja Taisto Raamat proove vedamas
Sandra ja Taisto Raamat proove vedamas

Eestis, Tallinnas asuv tehniliste lahenduste ja tehnikarendi ettevõte Strikken on andnud oma panuse rahvuslikku koroonavastasesse võitlusesse, toetades vabatahtlikuna Synlab Eesti OÜ laboratooriumit Covid-19 testide ülevabariigilise kogumise ja transpordiga.

See projekt on seotud Tartu Ülikooli teadusuuringutega, kaasa arvatud kolmekuulise uuringuga koroonaviiruse esinemise kohta nii sümptomaatilistel ja asümptomaatilistel inimestel. Vähemalt 16000 elanikku – statistilise juhuvalimi  alusel – intervjueeritakse ja kutsutakse koroonaviiruse testi tegema.

Strikkeni pikaajaline partner Rally Estonia algatas proovide kogumise transpordiprogrammi, et toimetada materjalid kiiresti ja turvaliselt Synlabi, peamisse testide analüüsimise laboratooriumisse Tallinnas. Kiired testitulemused ja uuringuandmed aitavad valitsusel tõhusalt reageerida ning olulisi rahvatervisesuuniseid välja töötada.

Koroonaviiruse drive-in testipunktid on loodud Tallinnase, Tartusse, Pärnusse, Kuressaarde, Viljandisse, Narvasse ja Kohtla-Järvele ning Rally Estonia ürituste korraldaja Tarmo Hõbe soovitas vabatahtlikel end abistajatena kirja panna. Strikkeni omanik Taisto Raamat ja tema meeskond olid väga rahul, et said selles projektis osaleda. Rally vabatahtlikud on märtsis ja aprillis toimetanud kohale 35% kogu vabariigis tehtud testidest.

Loe kogu artiklit ROBE kodulehelt

Strikken võttis osa rahvusvahelisest valgustamise aktsioonist #LightTheSky, toetamaks eesrindel tegutsevaid inimesi võitluses koroonaviiruse pandeemia ajal.
Copyright © Strikken OÜ
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram